8 روش کاربردی برای مدیریت هزینه های در گوگل ادز

مدیریت هزینه ها در تبلیغات گوگلی

بخشی از سرمایه بازاریابی اینترنتی که برای تبلیغات در گوگل خرج کردید چگونه خرج شد؟
زمانی که منابع مالی شما برای بازاریابی محدود است، بهتر است قبل از هر فعالیتی اطلاعات لازم را در مورد آن جمع آوری کنید تا در وقت و مدیریت هزینه های در گوگل ادز صرفه جویی کنید. در مقاله قبلی، در مورد اهمیت استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل برای تجارت صحبت کردیم. در این مقاله به بررسی راهکارهای مدیریت هزینه گوگل ادز می پردازیم.

1. برای کلمات کلیدی رقابت کنید
انتخاب کلمه کلیدی عامل اصلی در ارسال تبلیغات گوگل است. برخی از شرکت ها بسیار رقابتی هستند در حالی که برخی دیگر چندان رقابتی نیستند. بنابراین طبیعی است که برای کلمات با رقابت بالا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما این هزینه ها توسط رقبای شرکت شما پیشنهاد و تعیین می شود. بنابراین برای کاهش هزینه های خود و سایر شرکت ها لازم است حداقل قیمت هر کلمه را برای شروع کمپین در نظر بگیرید. امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل نیز به کاهش هزینه های تبلیغاتی شما کمک می کند.

2. امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل
امتیاز کیفیت در واقع یکی از فاکتورهایی است که گوگل با آن به کیفیت وب سایت شما امتیاز می دهد. گوگل به شما می گوید که اگر کیفیت کارتان بالا باشد، هزینه کمتری خواهید پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل، مقاله زیر را بخوانید.
اینجا بخوانید: امتیاز کیفیت در تبلیغات گوگل چیست؟
هرچه امتیاز کیفیت شما بالاتر باشد، هزینه های شما کمتر می شود و در نتایج گوگل بالاتر ظاهر می شوید
بد نیست بدانید که قیمت یک کلمه کلیدی در صفحه اول نیز به دو عامل امتیاز کیفیت و مبلغی که رقبای شما برای کلمه کلیدی پیشنهاد می دهند بستگی دارد. معنی امتیاز کیفیت تبلیغات در گوگل ادز را از لینک زیر بخوانید.

3. موقعیت را در سایت خود نشان دهید
گوگل چند لینک AdWords را در صفحه نتایج اول نشان می دهد؟ حداکثر هفت آگهی را می توان در صفحه نتایج اول نمایش داد.
اما سایت شما کجا به نظر می رسد؟ در اینجا دو گزینه برای تخمین هزینه نمایش یک تبلیغ وجود دارد
از قسمت جستجوی کلمه کلیدی می توانید به بخش های برآورد قیمت پیشنهادی برتر و تخمین پیشنهاد قیمت در جایگاه اول صفحه دسترسی داشته باشید.
کنترل هزینه در تبلیغات گوگل – جایی که وب سایت شما نمایش داده می شود
تخمین قیمت پیشنهادی بالای صفحه: این آیتم به شما می گوید که اگر می خواهید بالاتر از نتایج ارگانیک برای یک کلمه کلیدی خاص ظاهر شوید، چقدر باید بپردازید. در این صورت می توان سه لینک اول را به تبلیغ گوگل و لینک وب سایت شما را در لینک سوم نمایش داد.
تخمین پیشنهاد قیمت در موقعیت اول: اگر می خواهید تبلیغ سایت شما در اولین لینک نتایج نمایش داده شود، این مورد هزینه نمایش در لینک اول را تخمین می زند.
لازم به ذکر است که برای مدیریت هزینه ها در گوگل ادوردز باید دید که آیا پرداخت لینک ها برای رسیدن به شرکت شما برای شما سودآور است یا برای نمایش آگهی شما در صفحه اول کافی است.

4. بودجه ریزی روزانه
گوگل ادوردز متعهد می شود که کل بودجه شما را ظرف یک ماه صرف تبلیغات کلیکی کند. با یک بودجه روزانه، تعیین می کنید که گوگل هر روز چه مقدار از بودجه شما را مصرف کند. البته، در برخی شرایط، گوگل می‌تواند تا دو برابر بودجه روزانه شما را مصرف کند، اما همچنان هزینه‌های استفاده شما را تا پایان ماه بودجه تعیین می‌کند.
همچنین اگر بودجه شما محدود باشد، گوگل تبلیغات شما را برای نمایش شبانه روز برنامه ریزی می کند.
برای کنترل مؤثر هزینه‌ها در Google AdWords، توصیه می‌کنیم محدودیت‌هایی برای نمایش آگهی خود تعیین کنید. با استفاده از سه گزینه زیر می توانید تبلیغ خود را محدود کنید.
زمان اجرای تبلیغات: اگر مطمئن هستید که کاربران هدف شما در ساعات خاصی از شبانه روز به دنبال خدمات شما هستند، زمان اجرای تبلیغات خود را به آن بازه زمانی خاص محدود کنید.
نمایش برای یک دستگاه خاص: با استفاده از آمار Google Analytics، می‌توانید بفهمید که بیشتر مخاطبان شما از کدام دستگاه برای جستجو استفاده می‌کنند. با تعیین یک دستگاه در گوگل ادز، می توانید نمایش تبلیغات یک دستگاه خاص را برای مدیریت بهتر خریدهای تبلیغاتی گوگل خود محدود کنید.
مدیریت هزینه تبلیغات گوگل – بودجه روزانه
موقعیت یا موقعیت جغرافیایی کاربران شما: بر اساس موقعیت جغرافیایی تعیین کنید که تبلیغ فقط در منطقه کاربر مورد نظر ارائه شود.

5. تبلیغات AdWords را برای زمان مشخصی تنظیم کنید
1. وارد حساب کاربری گوگل ادز خود شوید
2. از منوی سمت چپ روی Ad Schedule کلیک کنید.
مدیریت هزینه در تبلیغات گوگل – تنظیمات تبلیغات دوره ای AdWords
4. در ستون Date and Time در این قسمت، روزها و زمان های تبلیغات ذکر شده است.
5.. برای تغییر بودجه روز و ساعت مورد نظر بر روی نماد مداد ستون Bid Adage کلیک کنید تا وارد قسمت ویرایش شوید.
مدیریت هزینه در تبلیغات گوگل – تبلیغات ادوردز برای مدت زمان معین
6. در این قسمت می توانید با انتخاب گزینه افزایش برای موثرترین ساعات و روزهای نمایش تبلیغ، هزینه هر کلیک را افزایش دهید. با استفاده از گزینه Reduce می توانید هزینه کلیک ها را در روزها و ساعاتی که نرخ تبدیل شما پایین است کاهش دهید.
مدیریت هزینه گوگل ادوردز – راه اندازی AdWords برای یک دوره زمانی خاص
نکته 1: برای تعیین زمان نمایش تبلیغات به تفاوت زمانی نمایش داده شده در پایین صفحه توجه کنید.
مدیریت هزینه در Google Ads – AdWords برای یک زمان خاص

6. تنظیمات AdWords برای دستگاه های خاص
برای تنظیم آگهی AdWords برای یک دستگاه خاص، این مراحل را دنبال کنید:
1. از منوی سمت چپ روی گزینه Devices کلیک کنید.
مدیریت هزینه در Google Ads – تنظیمات تبلیغات AdWords برای یک دستگاه
2. در این قسمت باید مشخص کنیم که چه نوع دستگاهی می خواهیم هزینه کلیک بیشتری را به کاربران اختصاص دهیم. همانطور که در تصویر می بینید، در ستون Device سه گوشی، یک کامپیوتر و یک تبلت وجود دارد. در این قسمت باید هزینه هر کلیک دستگاه مورد نظر را از ستون Bid Adjustment افزایش دهید. با کلیک بر روی Adjust bid در دستگاه مورد نظر، درصد مورد نظر را در کادر افزایش یا کاهش وارد کنید.
مدیریت هزینه در تبلیغات گوگل – برای هر دستگاه
نکته: گزینه افزایش برای افزایش هزینه هر کلیک تا حداکثر 900 درصد و کاهش حداکثر مقدار به -100 درصد برای کاهش هزینه هر کلیک مناسب است.

7. تنظیمات محلی AdWords
1. از منوی سمت چپ به محل انتخاب شده بروید.
مدیریت هزینه در گوگل ادوردز – تنظیم تبلیغات AdWords برای یک مکان خاص
2. در این قسمت باید تعریف کنیم که در کدام ناحیه می خواهیم هزینه کلیک بیشتری برای کاربران اختصاص دهیم. همانطور که در تصویر می بینید، کشور مورد علاقه شما در ستون مکان قرار دارد.
مدیریت هزینه با Google Adwords – تبلیغات Adwords برای موقعیت های خاص
در این قسمت باید روی گزینه Edit در بالا کلیک کنید و با استفاده از منوی Add target and edit مقدار کلیک مورد نظر را برای یک منطقه خاص اختصاص دهید.
مدیریت هزینه در تبلیغات گوگل – مکان خاص
همچنین می توانید بر روی Adjust bid برای کشور مورد نظر خود کلیک کنید و درصد مورد نظر را در قسمت افزایش یا کاهش وارد کنید.
مدیریت قیمت گذاری گوگل ادوردز – تنظیم تبلیغات AdWords بر اساس منطقه جغرافیایی
این بخش فرصتی را برای کاهش هزینه کلیک ها تا -90٪ فراهم می کند. اگر نمی خواهید تبلیغات در کشور خاصی را ببینید، می توانید با استفاده از گزینه Exclude آن را از لیست حذف کنید.

8. ارزهای رایج در تبلیغات AdWords
دلار، درهم و لیر ارزهای رایجی هستند که گوگل برای تبلیغات استفاده می کند. اما اگر هزینه‌های خود را به درستی مدیریت کنید، مهم نیست که از چه ارزی برای راه‌اندازی کمپین خود استفاده می‌کنید، زیرا گوگل همه چیز را به عنوان یک ارزش در نظر می‌گیرد.
مدیریت هزینه های تبلیغاتی گوگل بسیار آسان تر از سایر تکنیک های بازاریابی دیجیتال است. از تخصص تیم بازاریابی AdWords گلدلینک استفاده کنید تا شاهد افزایش سود روزانه خود در مقایسه با رقبا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید